You are here: Home > Krzewy, Kwiaty doniczkowe, kwiaty letnie, Kwiaty na balkon, Kwiaty w domu, Poradnik ogrodnika > Egzotyczne rośliny

Egzotyczne rośliny

Bauhinie z pięknymi kwiatami

Bauhinie to rośliny o kwiatach, tak pięknych jak storczyki. Bauhinii nie ma jeszcze w naszych sklepach, ale ich nasiona można zebrać w czasie egzotycznych podróży. Najlepiej zerwać z drzewa dojrzałe strąki, które rozpoznamy po brązowym kolorze.

Nasiona można wysiać wiosną do lekkiego podłoża np. ziemi uniwersalnej zmieszanej z piaskiem. W temperaturze 16°C wykiełkują w ciągu 4 tygodni. Gdy siewki nieco podrosną, sadzimy je po jednej do małych doniczek wypełnionych ziemią i stawiamy w jasnym miejscu. Choć pochodzą z ciepłych krajów, to jeśli słońce jest zbyt ostre, rośliny trzeba cieniować. Zwykle kwitną już okazy, które mają dwa lata.

Kilkuletnie egzemplarze można rozmnażać przez sadzonki pół-zdrewniałe. Dobrze ukorzeniają się latem, zwłaszcza jeśli końce ich pędów zanurzymy w ukorzeniaczu.

Bauhinie lubią ciepło i słońce

Latem bauhinie najlepiej wystawić do ogrodu lub na balkon. Trzeba je obficie podlewać i co miesiąc zasilać płynnymi nawozami wieloskładnikowymi. Przed nastaniem zimnych nocy rośliny przenosimy do jasnego, chłodnego pomieszczenia, takiego w którym temperatura utrzymuje się na poziomie 14°C. Zimą podlewamy je oszczędnie, bez nawożenia, wczesną wiosną zaś przesadzamy do świeżej ziemi. Należy także przyciąć im pędy, by uformować zgrabną koronę.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • krzewy kwitnce
  • kwitnace drzewko bonsai

Tags: , , ,

Leave a Reply