You are here: Home > Kwiaty w domu > Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

Gwiazda betlejemska?

W przypadku gwiazdy betlejemskiej bardzo ważne jest podlewanie. Wilczomlecz piękny, czyli nasza gwiazda betlejemska, lubi mieć stale wilgotne podłoże. Musimy o to regularnie dbać, gdyż przesuszenie powoduje opadanie liści, a powrót do poprzedniej kondycji jest po prostu niemożliwy. Aby nie dopuścić do gnicia korzeni, roślinę najlepiej podlewać od dołu, lejąc wodę na podstawkę i czekając, aż roślina się napije. Nadmiar wody trzeba odlać.

Poinsecja jest rośliną niedrogą i uprawiana jest raczej jako roślina jednoroczna, zwłaszcza że wieloletnie okazy nie są już tak atrakcyjne jak młode sadzonki. Świeżo zakupiona gwiazdę betlejemską nie trzeba nawozić. Substancje odżywcze zawarte w ziemi, wystarczą jej spokojnie na kilka tygodni.

Rozmnażanie gwiazdy betlejemskiej nie jest trudne, ale za to pracochłonne. Jeżeli mamy odpowiedni mocno rozgałęzioną roślinę mateczną, możemy odłamać końcówki pędów, które posiadają przynajmniej 3-4 wykształcone już liście. Następnie końcówkę naszej sadzonki zanurzamy w środku ukorzeniającym i sadzimy w ziemi torfowej lub specjalnych donicach torfowych oraz umieszczamy w szklarni. Przez najbliższe 2-3 tygodnie, aż do wykształcenie się korzeni, te młode sadzonki muszą stale być zraszane i to kilka razy dziennie, a w dni bardzo upalne nawet kilkanaście razy dziennie.

 Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

Uprawa oraz pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej nie jest zbyt trudna. Należy jednak zapewnić jej pewne niezbędne minimum, aby w czasie okresu świątecznego była dekoracją świątecznego stołu. Gdy otoczmy ją szczególną opieką, nawet do wczesnego lata będzie cieszyć nas swoimi pięknymi kwiatami i ciekawymi liśćmi. Najważniejsze jest aby roślina nam nieprzemarzła. Jest niezwykle wrażliwa na niskie temperatury i nawet podczas drogi do domu z kwiaciarni może może jej zaszkodzić niska temperatura.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • gwiazda betlejemska kolorowanka
  • Gwiazda betlejemska kwiat
  • gwiazda betlejemska bonsai
  • uprawa gwiazdy betlejemskiej w domu
  • bonsai jak dbać

Tags: ,

Leave a Reply