You are here: Home > kwiaty letnie, Ogród, Poradnik ogrodnika > Jeżówka w ogrodzie

Jeżówka w ogrodzie

Jeżówka to Jeżówka

Jeżówka purpurowa, to bylina pochodząca z północnej części Afryki. Łodygi są cienkie,za to są sztywne i dość solidne. Kwiaty, które się na nich pojawiają potrafią być naprawdę duże, średnica może dochodzić nawet do 15 cm. Takie kwiaty przyciągają oczywiście wiele owadów, motyli i pszczół. Liście Jeżówka ma wydłużone, ciemnozielone, o szorstkiej fakturze. Jeżówka purpurowa nadaje się na kwiat cięty i świetnie prezentuje się w wazonach, zaletą jest również fakt, że bardzo długo pozostają świeże. Kwiatki utrzymują się od lipca do nawet końca października. Zimują w ziemi. Przydaje się w ogrodzie, gdy kwiaty cebulowe kwitnące wczesną wiosną przekwitną.

Jak uprawiać jeżówkę?

Jeżówkikwiatkami prostymi i niezbyt wymagającymi w uprawie. Kiedy przekwitną cebulki kwiatów wiosennych, wówczas nasz ogród przyozdobi jeżówka purpurowa swoimi kwiatami. Bylina ta woli miejsca słoneczne, łatwiej wtedy jej zakwitnąć. Jeżówka jest podatna na rozmnażanie. W tym celu należy wysiać na wiosnę nasiona do inspektu, a po paru tygodniach przesadzić sadzonki do gruntu.

W ogrodzie możemy sadzić jeżówki w tylnych częściach rabat, z uwagi na to, że są wysokie. dobrze wyglądają w połączeniu z innymi bylinami.

Właściwości jeżówki mają swoje zastosowanie w farmaceutyce. Wykorzystuje się ją do produkcji leków. Działa nie tylko przeciwzapalnie, ale również przeciwgrzybicznie i przeciw wirusowo. Ma duże znaczenie w w podnoszeniu odporności organizmu, chorobach wirusowych czy gardłowych.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • Jewka purpurowa
  • jeżówka
  • jeżówka w ogrodzie
  • wysokie kwiaty w ogrodzie
  • jezowka purpurowa miniaturka

Tags: , , , ,

Leave a Reply