You are here: Home > Kwiaty doniczkowe, Kwiaty w domu, Poradnik ogrodnika > Kwiaty produkujące tlen

Kwiaty produkujące tlen

Kwiaty i komfort życia

 

Kiedy śpimy, to nasz organizm regeneruje się i odpoczywa. W sypialni, jak nigdzie indziej jest nam potrzebne zdrowe, czyste i odpowiednio nawilżone powietrze.
Czy w sypialni powinny stać rośliny doniczkowe. Otóż najlepsze rośliny doniczkowe oczyszczające i nawilżające powietrze w sypialni to takie, które potrafią neutralizować groźne toksyny, a podczas procesu transpiracji oddają do otoczenia sporo wody.
Jednym z takich gatunków jest skrzydłokwiat. Posiada on zdolność usuwania z powietrza groźnych toksyn takich jak benzenu, formaldehydu, acetonu i trójchloroetylenu. Do tego ma duże liście, przy pomocy których znakomicie podnosi wilgotność powietrza. A do tego pięknie kwitnie.
Innym gatunkiem świetnie nadającym się do sypialni jest Grubosz drzewiasty(Crassula arborescens), czyli popularne drzewko szczęścia.
W okresie wzrostu, który przypada na marzec i sierpień, grubosz najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym. W okresie spoczynku optymalna dla niego temperatura to 10-15 st. C, choć wytrzyma również warunki pokojowe.
Roślinę należy podlewać w zależności od panującej w pomieszczeniu temperatury. Gdy przekracza 20 st. C, podlewamy raz na dwa tygodnie wtedy gdy ziemia jest już przesuszona. Jeśli temperatura jest niższa, to należy nawadniać roślinę rzadziej. Bardzo ważne jest to, aby, za każdym razem usuwać nadmiar wody z podstawki.

Tags: , , , ,

Leave a Reply