You are here: Home > Ogród > Ładne ogrodzenie

Ładne ogrodzenie

Ogród i ogrodzenie

Projektowanie ogrodu to nie lada wyzwanie. Musi być ładnie i nie monotonnie. Długi podjazd i ścieżkę do domu powinien rozdzielać rząd bylin, które będą kwitły przez cale lato. Miejsca parkingowe również trzeba wsiąść pod uwagę. Ważne jest to, aby nawierzchnia nie zdominowała otoczenia. Dzięki łatwym w uprawie krzewom liściastym i iglakom ogródek będzie reprezentacyjny przez cały rok.

Jak zagospodarować miejsce przed domem?

Zagospodarowanie obszaru przed wejściem do domu – czyli między ogrodzeniem a domem – w dużym stopniu zależy od wielkości działki.

Jeśli działka jest duża, to zwykle dom jest znacznie oddalony od ulicy. Podjazd nie musi biec prosto od bramy do garażu, ale po łagodnych łukach. Często przybiera on postać ozdobnego dziedzińca otaczającego owalny klomb przed domem, podobny do tych, jakie były kiedyś przed dworami. Jeżeli droga od bramy do garażu jest długa, powinna mieć szerokość co najmniej 4 m. Taki podjazd zdecydowanie lepiej w wygląda. Ścieżkę od furtki do drzwi wejściowych najlepiej tak poprowadzić, żeby malowniczo meandrowała między roślinami. Tutaj wybór roślin jest bardzo ważny. Warto żeby to były byliny lub krzewy kwitnące przez cale lato.

Inaczej się rzecz ma, gdy jesteśmy właścicielami małej działki. Tu zwykle frontowa część posesji to niekiedy również przestrzeń życiowa mieszkańców. Mieści się tam kącik z ławeczką służący wypoczynkowi, mini plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w kosza. W aranżacji takiego skrawka terenu niezastąpione są rośliny oraz ogrodzenie. Czasem wystarczy jeden krzew czy niewielka grupa bylin albo pnącze wspinające się po ścianie, żeby ocieplić i przyozdobić wizerunek podwórza, które w większości jest wyłożone nawierzchnią. Ogrodzenie powinno współgrać z całą resztą. Dziś coraz częściej wykorzystuje się ogrodzenia PCV. Wyglądają ładnie, estetycznie a bogata liczba wzorów pozwala wybrać ciekawe wzory sztachetek plastikowych.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • ogrody ladne
  • bonsai ładne
  • długi podjazd do domu
  • ladne krzewy
  • ogrodzenie do ogrody

Tags: , , ,

Leave a Reply